Slika Darja Skrt
Python dela brez subprocessa oz se Idle ne restarta
objavil Darja Skrt - nedelja, 1. februar 2009, 10:08
  Ojla. Mogoč ve kdo kako rešit problem?

Python se zažene brez subprocessa. To pomeni, da ko izvedem ukaz, se mi v Shellu ne izpiše Restart.
Če poženem samo Idle, je okno takšno kot vedno, samo Restart se ne izpiše.
Če pa poženem kak program nekaj.py in ga odprem z Idlom, mi na vrhu Shella, ki se odpre, izpiše No Subprocess.
Na vajah smo že imeli podoben problem, ki se je pojavil na več računalnikih, vendar ga nismo uspeli rešiti.

Mislim, da se je to zgodilo zato, ker sem pri odprtem Python Shellu iz raziskovalca odprla program idle.pyw (odprla sem tudi idle.py, vendar mislim, da ta ni kriv).
Če grem v Task Manager in zaprem program pythonw.exe, se mi potem Shell restarta in izgleda, da je problem rešen, ampak je to samo začasno - samo enkrat. Obstaja sicer tudi ukaz Restart Shell. Ampak to pomeni, da bi morala ročno vsakokrat, za vsak ukaz, iz TaskMenegerja ali pa iz Python Idla restartati Shell oz. Pythona ali karkoli že.

Na netu sem našla samo kako iz ukazne vrstice izključiti subprocess, ne pa kako ga vključiti.

Sicer je javilo napako: "IDLE's subprocess didn't make a connection. Either IDLE can't start a subprocess or personal firewall software is blocking the connection."

Ampak firewall ni kriv za to napako....


No, upam, da ma kdo kaj pojma in mi lahka pomaga.

Lp
Slika Darja Skrt
Re: Python dela brez subprocessa oz se Idle ne restarta
objavil Darja Skrt - nedelja, 1. februar 2009, 10:55
  Pa še nekaj sem odkrila :)
Če odprem Idle oz Python Shell in potem iz njega odprem datoteko nekaj.py (z File -> Open), se mi pri zagonu te datoteke z f5 (run module) Shell restarta, če pišem ukaze v sam Shell, se ta ne restarta.
Če pa odprem samo datoteko, kar pomeni, da se avtomatsko odpre zraven še Shell, potem se v nobenem primeru Shell ne restarta.